1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

SpausdintiEl. paštas

Rašytojo E. Malūko romano „Vytauto žemė“ pristatymas Aukštadvaryje

Šių metų gruodžio 8 d.  pasitikome garbų svečią - rašytoją Edmundą Malūką. Aukštadvario bendruomenei buvo pristatytas istorinis romanas „Vytauto žemė“.  Rašytojas plačiai išdėstė šią savo ilgai brandintą idėją ne tik atvaizduoti mums visiems žinomą istorinį Vytauto portretą,  remiantis archyvų medžiaga, išlikusiais istoriniais metraščiais, nuotraukomis, bet ir  vaizdžiai apvilkti romano herojų  „literatūriniais drabužiais“.

 Gerai pažinojau rašytoją E. Malūką, visuomet stebėjausi jo darbštumu, tačiau klausantis pristatymo, ilgai svarsčiau, iš kur jau garbingo amžiaus sulaukęs rašytojas turi tiek daug kruopštumo, bendravimo lankstumo, išminties ir netgi užsispyrimo. Juk tą  lietingą žiemos dieną buvo nepaprastai apledėję keliai, o susitikimas Aukštadvario bendruomenės namuose turėjo įvykti po darbo valandų, man norėjosi, paskambinus rašytojui, pranešti, kad susitikimą atidedame dėl nepalankių oro sąlygų. Tačiau, pasikalbėjus su Edmundu, man jokių abejonių nekilo, kadangi  jis tvirtai tarė: „Aš  atvažiuoju pristatyti savo istorinį romaną. O kelias – viskas čia puiku...“

  Į susitikimą susirinko mokytojai, senjorai, Edmundo Malūko romanų gerbėjai. Klausytojų nuotaiką kėlė   Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio etnografinio ansamblio „Verknė“ (vadovė Rita Sinkevičiūtė) dainuojamos adventinės dainos. Daugelis bendruomenės narių įsigijo romaną „Vytauto žemė“ su rašytojo autografu,  tarytum Kalėdinę dovaną sau,  savo vaikams arba draugams. Susirinkusieji klausė kas paskatino  veterinarijos gydytoją tapti rašytoju,  koks sekantis romanas yra jo mintyse?

Aukštadvario bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoju rašytojui Edmundui Malūkui už puikų istorinio romano „Vytauto žemė“ pristatymą ir, bestovint ant Naujųjų metų slenksčio, linkiu jam ramaus artėjančių švenčių laukimo  bei tolimesnės kūrybinės sėkmės.

P.S. Nuotraukose: akimirkos iš susitikimo.

 

Aukštadvario seniūnė, bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotoja Jadvyga Dzencevičienė

 

 

Svarbi informacija

Paskutinės naujienos

FIM RALLY dalyviai aplankė kultūros sostinę – Aukštadvarį

 

Liepos 27 dieną Aukštadvario -2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės bendruomenė iškilmingai pasitiko FIM RALLY dalyvius iš 26 pasaulio šalių. Aštuonių šimtų šešiasdešimt tarptautinė motociklininkų kolona iš visos Europos, lydima dviejų policijos ekipažų drebindama Trakų rajoną, iš Trakų pro Semeliškes riedėjo Aukštadvario link. Renginio organizatoriai – asociacija „Mototurizmas“.

Skaityti daugiau

 

Skaityti daugiau... »

Tautinė giesmė sujungė tarytum į Baltijos kelią

 

Liepos 6-ji Aukštadvario seniūnijos bendruomenei buvo ypatinga diena. Prieš 765 metus pirmojo suvienytos Lietuvos Valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo šventę – Valstybės dieną pradėjome ankstų Liepos 6-sios rytą Šv. Mišiomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Iškilmingai buvo pašventinta 100 metrų trispalvė vėliava, skirta Lietuvos Valstybės šimtmečiui, kurią mums pasiuvo aukštadvarietė, buvusi technologijų mokytoja Galina Mindžiulienė. Monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius, pašventinęs ir pabučiavęs vėliavą, jaudinančiai tarė, kad jam pirmą kartą tenka garbė pašventinti tokią iškilmingą Lietuvos vėliavą.

Skaityti daugiau

 

Skaityti daugiau... »

KVIEČIAME

Apklausa

Ar lankėtės kada nors Aukštadvaryje?

 

 

 

 

 

 

 

  Rezultatai

Dabar tinklapyje

Mes turime 54 svečius online

Seniūnė

Jadvyga

Dzencevičienė

 

Prisijungti